Публікації Що робити якщо потрапив в ДТП і не винен?

    

У наш час автомобіль не являється предметом розкоші, а скоріше служить засобом пересування. Але на жаль на водія атомобиля возлагаеться більшої відповідальність як за своє життя так і за життя пасажирів свого автомобіля і пішохода.


Дуже часто, буває так, що навіть найдосвідченіший і уважний водій може потрапити на дорозі в неприємну ситуацію. Не виключенням являеться подія на догорить за участю другого атвомобіля, дії водія якого прізвелі до цієї події, а саме дорожньо-транспортної пригоди (ДТП).


Як наслідок цієї події можуть бути загиблі або поранені е люди або завдано матеріальної шкоди, або те й інше відразу.


Як би там не було важливим є правильна хронологія ваших дій, так як саме від них залежить результат справи. І не завжди водій, отямившись після події зможе знайти свідків, які як правило стають роззявами і не завжди хочуть брати активну давати показання і чекати слідчу групу. А відеореєстратора і зовсім може не виявитися, а навіть якщо такий і буде у водія авто, що їде ззаду, то знайти його згодом дуже складно (якщо він сам не зупиниться і не залишить вам свої контактні дані).

Таким чином, допомогти Ви зможете собі самі, якщо запам'ятайте наступне правила поведінки:


І так для початку важливим є оцінити тяжкість наслідків після події, а імена переконатися в тому, чи є потерпілі, надавати в разі необхідності їм допомогу і негайно повідомити про подію в швидку і поліцію.

У разі ДТП з постраждалими то оответственно за таке ДТП передбачена кримінальним кодексом України.

У разі якщо ДТП без постраждалих, то така подія ставитися до адміністративних правопорушень.

Далі важливим є пам'ятати, що НЕ слід залишати місце ДТП.

У разі, якщо Ви не впевнені в швидкості вашого автомобіля і який сигнал світлофора був при цьому, то краще відмовитися від дачі показань співробітникам поліції, і сказати, що будете готові їх дати, після відновлення здоров'я.

Поки будете очікувати співробітників поліції візьміть контакти у можливих свідків ДТП. Їхні свідчення зможуть Вам дуже допомогти при розгляді справи в поліції або суді. Так як можливо хтось зі свідків їхав ззаду Вас або просто Поділ повз і став випадковим свідком.

Після, не стійте просто так, а спробуйте від фотографувати, зняти відео пошкоджених автомобілів, дорожню розмітку і знаки. Одним словом, відобразити навколишнє оточення місця ДТП.

Зробіть копії всіх документів, що Вам дають на підпис - схему ДТП (обидві сторони), своїх пояснень (якщо давали), а також бажано зробити копію страхового поліса іншого учасника ДТП, копію протоколу про адміністративне порушення, якщо він складений на іншого учасника, якщо на

Вас, то поліцейські зобов'язані видати вам копію.

Якщо ж у Вас і у другого учасника є страховка, то поліцію викликати не обов'язково, а можливо скласти європротокол.

Важливо пам'ятати, що часто зйомка з відеокамер реєстраторів або ж камер зовнішнього спостереження, які розташовуватися на дахах будівель, магазинів, можуть зіграти для вас ключовим доказом у вашій правоті і тому оціните відразу всю ситуацію після ДТП і перевірте найближчі будівлі на наявності відеокамер або ж відеореєстратором у проїжджаючих повз транспортних засобів.

Не варто бути самовпевненим і не з'являється на виклики до слідчого або ж зовсім залишати місце події, оскільки покарання передбачено у вигляді штрафу.

Дуже часто, прим'ятися покарання у вигляді позбавлення права керувати автомобілем, навіть в слідстві незначного, як Вам могло здатися на перший погляд ДТП.

Головним доказом у складних випадках буде висновок експертизи (автотехнічка в просто народі кажучи).

Так як, найчастіше мало хто захоче визнавати свою провину в слідстві ДТП, адже це може призвести до подальшого матеріальних збитків.

Щоб правильно визначити швидкість руху автомобілів учасників ДТП, вірно розрахувати відстань, яке необхідне для повної зупинки автомобіля, перевірити, чи міг водій виконати вимоги ПДР України і чи могли водій уникнути зіткнення, або ж автомобіль був несправний в момент ДТП га всі ці питання зможе відповісти лише експерт автотехник. Так як відповіді на ці та інші питання знаходяться в причинно-дієвої зв'язку з водієм і наслідками ДТП.

Тому не зайвим буде призначення автотехнічної експертизи щоб експерт відповів точно визначив дії якого з водіїв призвели до настання ДТП.

Крім того, необхідно зателефонувати в свою страхову компанію (телефон гарячої лінії як правило вказується в страховому полісі) зробити відразу після ДТП.

Оператору необхідно повідомити про деталі ДТП (адреса місця події, анкетні дані, держ. Номер транспортних засобів учасників в ДТП).

Не варто забувати, що в триденний термін слід звернутися в свою страхову компанію з ПИСЬМОВИМИ повідомленням про ДТП так як, в разі якщо ви це проігноруєте, то страхова компанія може звернутися до Вас з цивільним позовом у порядку регресу, після проведення виплати потерпілій стороні в ДТП з вашою участю.

У будь-якому випадку, є страховка або ж її немає, насамперед потрібно викликати поліцію. До приїзду поліції фіксуйте самостійно по максимуму.

Для підтвердження вашої правоти важливим буде все: від показанійй свідків, які зафіксує співробітник поліції в протоколі до фото та відео фіксації дорожньої розмітки.

Не підписуйте сліпо протокол поліції. Переконайтеся, що інформація в протоколі відповідає дійсності і відображає все обстановку.

І не варто забувати, що для отримання максимального результату і докази своєї невинності вам допоможе грамотний адвокат, який буде займатися Вашою справою так як відстоювати свої права - це єдиний вірний варіант в питанні, що робити якщо потрапив в ДТП і не винен.

рекомендую до прочитання
Визнання кредитного договору недійсним: способи, перспективи, юридичні наслідки Визнання кредитного договору недійсним: способи, перспективи, юридичні наслідки

У сучасних непростих економічних умовах визнання кредитного договору недійсним є досить актуальною проблемою,…

Отримання житлової субсидії

Оплата комунальних послуг лягає важким тягарем на громадян і держава намагається створити механізм, коли…

Як діяти в разі придбання товару поганої якості Як діяти в разі придбання товару поганої якості

В даній статті наведені найбільш корисні посилання на Закон України "Про захист прав споживачів", які…

Чи можна не платити кредит під час карантину?

Кредитні правовідносини виникають з приводу отримання грошових коштів на засадах повернення, строковості,…