Новини права Е-довіреність — порядок отримання та використання

Е-довіреність — порядок отримання та використання

Довіреність можна буде відправити по будь-якому месенджеру. Звучить як жарт, чи не так?

В Україні з'являться електронні довіреності.
АЛЕ, перший час Е-довіреності виступатимуть тільки як доповнення до паперової версії. В перспективі Е-довіреність повністю замінить паперову версію. Це означає, що оформляючи у нотаріуса довіреність, клієнт, крім паперового бланка, зможе отримати і його електронну версію (у вигляді PDF-файлу з Е-підписом нотаріуса).

Висилати такі довіреності можна буде:
на електронну пошту;
в месенджер;
і навіть видавати її просто на флешці.

Такі довіреності зможуть видаватися на:
автомобіль,
нерухомість,
бізнес,
адвокатам для представництва в судах
і т.д.

Це додасть певної зручності для тих, кому терміново потрібно буде передати довіреність в інше місто, або країну без особливих затрат. Крім зручності, це у своєму роді убезпечить підприємства від рейдерських атак.

Слід зазначити що Е-довіреність вже активно використовується в таких країнах як: Білорусь, РФ, Казахстан, в деяких штатах США. Але тою чи іншою мірою є обмеження в їх використанні.

Яким буде порядок нотаріального посвідчення?
Нотаріус видає заявнику довіреність на нотаріальному бланку з відповідним підписом і печаткою. У будь-який момент після завірення довіреності, довіритель може звернутися до нотаріуса і скасувати таку довіреність шляхом подачі відповідної заяви. При цьому, довіритель зобов'язаний повідомити повіреного в письмовій формі про те, що така довіреність скасована, інакше дії повіреного, навіть за умови скасування довіреності, будуть створювати права та обов'язки для довірителя.
При здійсненні дій від імені довірителя повірений повинен надати відповідному органу довіреність.

Зрозуміти, не скасована ця довіреність можна тільки шляхом перевірки її в реєстрі довіреностей, доступ до якої мають виключно нотаріальні органи.

Разом з тим, існує механізм видачі нотаріусом витягу з реєстру довіреностей, чим підтверджується її дійсність — зазначив у розмові з UBR.ua адвокат ЮК "Riyako&Partners" - Микола Максимов.

Окрім того, адвокат відповів і на такі питання як:
Е-доручення в судових процесах — навіщо і як?
Скільки коштує оформлення такої довіреності?
Чи знизиться вартість зі скасуванням обов'язкової паперової форми довіреності, посвідченої нотаріусом?
Довіреність на пенсію — які особливості?
Чи можна підробити
Як будуть перевіряти справжність такої довіреності в момент її використання?

Повний текст статті за посиланням: https://ubr.ua/finances/finance-ukraine/e-doverennost-kak-budet-rabotat-nou-khau-ot-kabmina-3888593?fbclid=IwAR0RIbyWX_SljLad7bX07Kz2v6sgFAV2NhwpVg-FEzof0SCeF4u5SynWZtY

рекомендую до прочитання
«Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг»

Про Законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері…

Попит на вторинне житло зростає Попит на вторинне житло зростає

Давно не новина, що попит на вторинне житло зростає все більше. У слід за попитом зростає, відповідно,…

засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ. в р .. Києві. засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ. в р .. Києві.

4 березня наша адвокат - Зінаїда Чуприна відвідала засідання Комітету медичного і фармацевтичного права…

Презентація навчального курсу РЄ Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP) Презентація навчального курсу РЄ Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP)

23 листопада 2019 р. відбулась презентація навчального курсу РЄ Європейської програми навчання у сфері…