Новини права Як в Україні обміняти монети які вже вийшли з обороту.

Як в Україні обміняти монети які вже вийшли з обороту.

З 1 жовтня з обороту виходять монети номіналом 1,2 та 5 копійок, а значить розплатитись ними вже не вийде. Однак відповідно до Постанови правління НБУ №82 "Про вилучення з готівкового обороту дрібних номіналів", їх можна буде обміняти на більш високі номінали протягом трьох років - до 30 вересня 2020 в будь-якому Українському банку, до 30 вересня 2022 - лише в Нацбанку чи уповноважених ним установах.

Як та де обміняти розповів для журналістів Деловая столица адвокат, керівник цивільної практики ЮК "Riyako&Partners" - Микола Максимов.
По закону конвертацією монет на гроші з більш високим номіналом покладено обов'язок на будь який банк.
Однак на ділі все значно складніше.

Перша проблема з якою стикаються ті, хто хоче обміняти такі монети - відмова в банку через "відсутність часу на обрахунок". Наступна - деякі банки певним чином обмежуть суми, які вони можуть обміняти "за раз". Частіше за все 100 гривень за раз.

Як стверджує адвокат - банки, відповідно до Інструкції НБУ "Про ведення касових операцій банками України", мають безумовно та безоплатно проводити обмін таких монет. Для цього в банку має бути обладнання для автоматичного підрахунку та сортування.

Максимов зазначає, що у випадку, коли працівник банку відмовляє в обміні таких монет, необхідно звернутись з відповідною скаргою до керівництва банку. У випадку ж відмови чи бездіяльності керівництва, скаржитись залишається лише до Нацбанку.

Як уникнути проблем з обміном та інші поради по темі за посиланням: http://www.dsnews.ua/economics/meloch-a-nepriyatno-kak-v-ukraine-obmenyat-monety-na-kupyury-02102019220000

рекомендую до прочитання
Судова практика щодо спорів, які виникають у сфері нерухомості Судова практика щодо спорів, які виникають у сфері нерухомості

З прийняттям нових НПА зазнає змін і судова практика. Відносини у сфері нерухомості не виключення. За…

Як держава буде підтримувати аграріїв в 2019? Як держава буде підтримувати аграріїв в 2019?

Як саме держава буде підтримувати аграріїв в 2019? Фінансово, порадами, ніж ще? В 2019 розмір підтримки…

Встановлено мінімальний вік для статевих відносин Встановлено мінімальний вік для статевих відносин

Особа, яка не досягла 16-річного віку - статевонезрілі Сьогодні, 14 березня 2018 року, Верховна Рада…

Штрафні санкції як дієвий механізм забезпечення зобов'язань - огляд судової практики Штрафні санкції як дієвий механізм забезпечення зобов'язань - огляд судової практики

Укладення письмового договору між сторонами господарських правовідносин - обовязковий та дієвий спосіб…