Новини права Як "Закон про мову" вплине на бізнес і діяльність державних органів?

Як

Закон № 2704-VIII "Про забезпечення функціонування української мови як державної" або як його назвали в народі - "Закон про мову" вже з 16 липня набув законної сили.

Що зміниться в житті українця?

Як Закон вплине на бізнес і діяльність державних органів?

розповів для dengi.ua адвокат, керуючий партнер ЮК "Riyako & Partners" - Євген Ріяко

За словами адвоката перше про що варто пам'ятати - це те, що Закон буде впроваджуватися в дію поетапно і розтягнеться на кілька років.

В першу чергу зміни почнуться з бізнесу - все трудові відносини, спілкування з клієнтами (споживачами) має бути виключно українською мовою. Звичайно, можливість паралельного використання інших мов за бажанням сторін ніхто не відміняв. Однак український, відповідно до Закону, є обов'язковим і пріоритетним.

Що ж чекає того, хто не буде дотримуватися норм "Закону про мову"?

На "мовного порушника" чекають перевірки і штрафи до 12 000 грн.

Як зазначалося вище, Закон набиратиме чинності поетапно - це значить, що в першу чергу в силу вступлять ті норми, що визначають українську як єдину державну мову. Інші статті мають так звану відстрочку. Також весь бізнес відчує зміни відразу. Однак в наступні 2-3 роки використання української мови стане обов'язковим у всіх сферах правовідносин.

Ключова ідея - впровадження української мови як єдиної державної на всій території України - від приватної у публічну сферу відносин, бізнес сфери. Крім бізнес-відносин Закон вводить обов'язковість використання мови в трудових правовідносинах. Спілкування в робочій сфері має бути українською мовою і роботодавець не має права вимагати від працівників розмовляти іншою мовою. А трудовий договір між роботодавцем і працівником - повинен бути українською, з можливими варіантами перекладу на інші мови.

Крім того, всі програмні продукти і мобільні додатки, які дозволяють здійснювати покупки товарів і послуг, починаючи з 16 липня в обов'язковому порядку повинні мати повну російськомовну версію.

Наступний етап розпочнеться 16 січня 2020 року - почне діяти стаття 32, яка зобов'язує сферу реклами в обов'язковому порядку перейти на українську мову (зовнішня реклама, друковані ЗМІ, радіо, телебачення та в інтернеті.

Однак, на думку адвоката такий підхід не є правильним, адже диктувати правила як "вести продажу" може тільки ринок, а не держава - і, як результат, час від часу цю норму будуть порушувати.

 

Які ще особливості цього закону?
Як до нього поставиться громадськість?
Чи визнають його неконституційним?
за посиланням:
http://dengi.ua/archive/articles/309471--Derzhavnoju--bud--laska---Kak-na-ukraincev-povlijaet-zakon-o-jazyke?fbclid=IwAR2Sjz66uZZMkAvmEQmgNXcmAia3xPjINC7vcjFYZKizADeaWwCmPWv2LaI
рекомендую до прочитання
Попит на вторинне житло зростає Попит на вторинне житло зростає

Давно не новина, що попит на вторинне житло зростає все більше. У слід за попитом зростає, відповідно,…

Ліквідація за бездіяльність або яким чином невдовзі знизиться кількість ФОПів Ліквідація за бездіяльність або яким чином невдовзі знизиться кількість ФОПів

Чи не працюєш і не платиш податки більше півроку - можуть ліквідувати як ФОП. Саме з такою ініціативою…

Штрафні санкції як дієвий механізм забезпечення зобов'язань - огляд судової практики Штрафні санкції як дієвий механізм забезпечення зобов'язань - огляд судової практики

Укладення письмового договору між сторонами господарських правовідносин - обовязковий та дієвий спосіб…

Моніторинг адміністративного процесу в Україні.

Будь-який процес реформ і змін в першу чергу не обходиться без оцінки та аналітики з боку експертів.…