Новини права Як "Закон про мову" вплине на бізнес і діяльність державних органів?

Як

Закон № 2704-VIII "Про забезпечення функціонування української мови як державної" або як його назвали в народі - "Закон про мову" вже з 16 липня набув законної сили.

Що зміниться в житті українця?

Як Закон вплине на бізнес і діяльність державних органів?

розповів для dengi.ua адвокат, керуючий партнер ЮК "Riyako & Partners" - Євген Ріяко

За словами адвоката перше про що варто пам'ятати - це те, що Закон буде впроваджуватися в дію поетапно і розтягнеться на кілька років.

В першу чергу зміни почнуться з бізнесу - все трудові відносини, спілкування з клієнтами (споживачами) має бути виключно українською мовою. Звичайно, можливість паралельного використання інших мов за бажанням сторін ніхто не відміняв. Однак український, відповідно до Закону, є обов'язковим і пріоритетним.

Що ж чекає того, хто не буде дотримуватися норм "Закону про мову"?

На "мовного порушника" чекають перевірки і штрафи до 12 000 грн.

Як зазначалося вище, Закон набиратиме чинності поетапно - це значить, що в першу чергу в силу вступлять ті норми, що визначають українську як єдину державну мову. Інші статті мають так звану відстрочку. Також весь бізнес відчує зміни відразу. Однак в наступні 2-3 роки використання української мови стане обов'язковим у всіх сферах правовідносин.

Ключова ідея - впровадження української мови як єдиної державної на всій території України - від приватної у публічну сферу відносин, бізнес сфери. Крім бізнес-відносин Закон вводить обов'язковість використання мови в трудових правовідносинах. Спілкування в робочій сфері має бути українською мовою і роботодавець не має права вимагати від працівників розмовляти іншою мовою. А трудовий договір між роботодавцем і працівником - повинен бути українською, з можливими варіантами перекладу на інші мови.

Крім того, всі програмні продукти і мобільні додатки, які дозволяють здійснювати покупки товарів і послуг, починаючи з 16 липня в обов'язковому порядку повинні мати повну російськомовну версію.

Наступний етап розпочнеться 16 січня 2020 року - почне діяти стаття 32, яка зобов'язує сферу реклами в обов'язковому порядку перейти на українську мову (зовнішня реклама, друковані ЗМІ, радіо, телебачення та в інтернеті.

Однак, на думку адвоката такий підхід не є правильним, адже диктувати правила як "вести продажу" може тільки ринок, а не держава - і, як результат, час від часу цю норму будуть порушувати.

 

Які ще особливості цього закону?
Як до нього поставиться громадськість?
Чи визнають його неконституційним?
за посиланням:
http://dengi.ua/archive/articles/309471--Derzhavnoju--bud--laska---Kak-na-ukraincev-povlijaet-zakon-o-jazyke?fbclid=IwAR2Sjz66uZZMkAvmEQmgNXcmAia3xPjINC7vcjFYZKizADeaWwCmPWv2LaI
рекомендую до прочитання
Участь в засіданні Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Участь в засіданні Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

25 травня 2019 р наш адвокат, керівник кримінальної практики - Зінаїда Чуприна відвідала засідання Комітету…

Дитячий садок (школа) відмовляють прийняти дитину до себе без щеплень Дитячий садок (школа) відмовляють прийняти дитину до себе без щеплень

Дитячий садок (школа) відмовляють прийняти дитину до себе, мотивуючи тим, що відсутні щеплення (належна…

Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте? Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте? Велика кількість автомобілів на українських дорогах, необізнаність…

Майстер-клас для студентів-юристів на тему «Партнерство по-новому Майстер-клас для студентів-юристів на тему «Партнерство по-новому"

12 березня радником з розвитку ЮК "Riyako&Parnters" - Романом Лисиком в тандемі з головою студентського…