Новини права Як "Закон про мову" вплине на бізнес і діяльність державних органів?

Як

Закон № 2704-VIII "Про забезпечення функціонування української мови як державної" або як його назвали в народі - "Закон про мову" вже з 16 липня набув законної сили.

Що зміниться в житті українця?

Як Закон вплине на бізнес і діяльність державних органів?

розповів для dengi.ua адвокат, керуючий партнер ЮК "Riyako & Partners" - Євген Ріяко

За словами адвоката перше про що варто пам'ятати - це те, що Закон буде впроваджуватися в дію поетапно і розтягнеться на кілька років.

В першу чергу зміни почнуться з бізнесу - все трудові відносини, спілкування з клієнтами (споживачами) має бути виключно українською мовою. Звичайно, можливість паралельного використання інших мов за бажанням сторін ніхто не відміняв. Однак український, відповідно до Закону, є обов'язковим і пріоритетним.

Що ж чекає того, хто не буде дотримуватися норм "Закону про мову"?

На "мовного порушника" чекають перевірки і штрафи до 12 000 грн.

Як зазначалося вище, Закон набиратиме чинності поетапно - це значить, що в першу чергу в силу вступлять ті норми, що визначають українську як єдину державну мову. Інші статті мають так звану відстрочку. Також весь бізнес відчує зміни відразу. Однак в наступні 2-3 роки використання української мови стане обов'язковим у всіх сферах правовідносин.

Ключова ідея - впровадження української мови як єдиної державної на всій території України - від приватної у публічну сферу відносин, бізнес сфери. Крім бізнес-відносин Закон вводить обов'язковість використання мови в трудових правовідносинах. Спілкування в робочій сфері має бути українською мовою і роботодавець не має права вимагати від працівників розмовляти іншою мовою. А трудовий договір між роботодавцем і працівником - повинен бути українською, з можливими варіантами перекладу на інші мови.

Крім того, всі програмні продукти і мобільні додатки, які дозволяють здійснювати покупки товарів і послуг, починаючи з 16 липня в обов'язковому порядку повинні мати повну російськомовну версію.

Наступний етап розпочнеться 16 січня 2020 року - почне діяти стаття 32, яка зобов'язує сферу реклами в обов'язковому порядку перейти на українську мову (зовнішня реклама, друковані ЗМІ, радіо, телебачення та в інтернеті.

Однак, на думку адвоката такий підхід не є правильним, адже диктувати правила як "вести продажу" може тільки ринок, а не держава - і, як результат, час від часу цю норму будуть порушувати.

 

Які ще особливості цього закону?
Як до нього поставиться громадськість?
Чи визнають його неконституційним?
за посиланням:
http://dengi.ua/archive/articles/309471--Derzhavnoju--bud--laska---Kak-na-ukraincev-povlijaet-zakon-o-jazyke?fbclid=IwAR2Sjz66uZZMkAvmEQmgNXcmAia3xPjINC7vcjFYZKizADeaWwCmPWv2LaI
рекомендую до прочитання
Засідання Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради Адвокаті Харківської області Засідання Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради Адвокаті Харківської області

22 травня наша команда відвідала засідання Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради Адвокаті…

Як в Україні обміняти монети які вже вийшли з обороту. Як в Україні обміняти монети які вже вийшли з обороту.

З 1 жовтня з обороту виходять монети номіналом 1,2 та 5 копійок, а значить розплатитись ними вже не вийде.…

Як приватизувати земельну ділянку в Україні? Як приватизувати земельну ділянку в Україні?

Питання приватизації землі в Україні сьогодні не втрачає своєї актуальності. Значні обєми землі на сьогодні…

Обов'язок по сплаті податку на доxоди фізіческіx осіб

Обов'язок по сплаті податку на доxоди фізіческіx осіб може виникати не тільки в разі здійснення підприємницької…