Новини права Комісійні магазини змусять продавати товари з гарантією

Комісійні магазини змусять продавати товари з гарантією

Нещодавно в ВРУ зареєстрований законопроект, який має посилити захист прав споживачів. На сьогодні український законодавець активно іплементуе норми Європейського союзу щодо захисту прав споживачів.
Зареєстровано законопроект пропонує чимало змін, починаючи від збільшення штрафів за неякісні товари і закінчуючи створенням реєстру небезпечної продукції.

Що таке гарантія, які її умови і умови її надання на кожен вид товарів і об'єктів передбачено:

  • ЦК України;
  • ЗУ "Про захист прав споживачів";
  • Постановою КМУ "Про затвердження порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів".

Однак, найчастіше, надання гарантії на сьогоднішній день не є обов'язком продавця.

Також, гарантія надається далеко не на всі товари. Найчастіше гарантійний термін починається з моменту передачі товару покупцеві (2 роки - на товари, об'єкт будівництва - не більше 10 років з моменту передачі користувачеві) і відзначається в докуметов, які додаються до документів на товар або об'єкт.

Що ж пропонує законопроект - розповів для журналістів segodnya.ua адвокат, керівник громадянської практики ЮК "Riyako & Partners" Микола Максимов.

У пропонованому законопроекті пропонується цікаве нововведення - гарантія на б / у речі, причому ОБОВ'ЯЗКОВА. Стосуватися вона буде тільки непродовольчих товарів, які продають в комісійних магазинах.

"Що стосується непродовольчих товарів, що перебували у використанні та були реалізовані через роздрібні комісійні торговельні підприємства, гарантійні терміни встановлюються продавцем. Зазначений строк не може бути менше одного року", - йдеться в законопроекті.

"Зазначена норма буде діяти по відношенню до всіх без винятку непродовольчих товарах, які були у використанні інших осіб. Наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 № 104" Про затвердження правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами "затверджений приблизний список непродовольчих товарів і порядок їх реалізації на території України "

У нього входять:

  • одяг;
  • прикраси;
  • взуття;
  • техніка;
  • меблі;
  • та інші.

Адвокат звертає увагу на те, що гарантія на б / у товари буде поширюватися тільки в разі їх покупки в роздрібних комісійних магазинах. Нагадаємо, що комісійні магазини не приймають на продаж зброю, армійське спорядження, піротехніку, побутову хімію, іграшкові пістолети з кулями, наркотики, ліки і т.д.

Більше по темі: https://www.segodnya.ua/ukraine/b-u-tovary-po-garantii-kakie-gryadut-izmeneniya-1265470.html?fbclid=IwAR3O99DwzwFxRL9anRo72wZz9mbusLQaz8z6K64i5tU4JOuica3gEtcQnxM

рекомендую до прочитання
Скасування пайового внесу для забудовників і як це позначиться на ринку житла Скасування пайового внесу для забудовників і як це позначиться на ринку житла

11 вересня ВРУ прийняла за основу законопроєкт №1059 "Про стимулювання інвестиційної діяльності в Україні". Однією…

"Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини".

4 березня відбулось останнє підготовче засідання курсу для тренерів "Основні принципи захисту прав людини…

Надовго і для справи або як вибрати приміщення під офіс Надовго і для справи або як вибрати приміщення під офіс

Оренда офісу досить важливе питання у веденні будь-якого бізнесу (окрім тих, хто має таке приміщення…

26 березня наш керуючий партнер, адвокат Євген Ріяко в режимі online-конференції провів модуль «Підготовче засідання та інші судові процедури» 26 березня наш керуючий партнер, адвокат Євген Ріяко в режимі online-конференції провів модуль «Підготовче засідання та інші судові процедури»

26 березня наш керуючий партнер, адвокат Євген Ріяко в режимі online-конференції провів модуль «Підготовче…