Публікації Особовий рахунок по сплаті комунальних послуг, як розділити?

Виходячи з практики юридичної компанії Ріяко і партнери, житлові спори щодо користування житловим приміщенням та оплатою комунальних послуг, завжди пов'язані з сімейними конфліктами і судовими розглядами.

Для того, щоб більш детально розібратися в даному питанні необхідно розуміти приватизовано чи житлове приміщення чи ні.

Якщо житлове приміщення приватизовано, то особовий рахунок по оплаті комунальних послуг може бути розділений між особами, які мають право користування житловим приміщенням. Відразу зазначу, що право користування приватизованим житловим приміщенням мають дві категорії громадян: власники житлового приміщення і особи, прописані в житловому приміщенні без наявності у них права власності на таке житлове приміщення. Право власності підтверджується правовстановлюючим документом, яким, наприклад, може бути свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування. Прописка підтверджується довідкою про склад сім'ї з ЖЕКу і / або відміткою в паспорті.

У разі, якщо житлове приміщення приватизовано, то важливою умовою поділу особових рахунків є встановлення порядку користування житловим приміщенням. У разі наявності добровільної згоди між співвласниками житлового приміщення, договір про встановлення порядку користування укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо право користування квартирою мають особи, прописані в житловому приміщенні (не власники), то в договорі слід вказати в яких кімнатах будуть проживати такі особи. Після укладення договору, потрібно звернутися в ЖЕК з метою укладання нових договорів на надання комунальних послуг та розділу особового рахунку.

В ЖЕК надаються такі документи: 1) заява особи, що має намір розділити особовий рахунок, з проханням укласти окремий договір з оплати комунальних послуг відповідно до площі в квартирі, яку він буде займати, 2) копію технічного паспорта на квартиру, 3) копію договору про встановлення порядку користування житловим приміщенням.

Якщо співвласники приватизованого житлового приміщення не домовилися про встановлення порядку користування житловим приміщенням, то один із співвласників житлового приміщення має право подати до суду позов з метою встановлення порядку користування житловим приміщенням. Рішенням суду може бути розділене особовий рахунок по оплаті комунальних послуг та зобов'язано ЖЕК укласти нові договори на надання комунальних послуг відповідно до встановленого порядку користування.

В такому разі, після отримання рішення суду, необхідно звернутися з таким рішенням в ЖЕК, надавши при цьому копію технічного паспорта на житлове приміщення і заяву з проханням укласти окремий договір з оплати комунальних послуг та розділити особові рахунки.

У разі, якщо квартира не приватизована, то право на розділ особового рахунку має кожен із зареєстрованих у житловому приміщенні. Алгоритм розділу особових рахунків в неприватизованій квартирі наступний. По-перше, необхідно отримати згоду всі прописаних в квартирі осіб і звернутися до міської ради з метою укладення окремого договору найму на певний кімнату. Після укладення договору найму на окрему кімнату в житловому приміщенні, з'являється право на звернення до ЖЕКу для укладення договору з надання комунальних послуг та розділу особового рахунку.

В такому випадку в ЖЕК надається технічний паспорт на житлове приміщення, договір найму на певну кімнату і заяву з проханням укласти окремий договір з оплати комунальних послуг та розділити особові рахунки.

Якщо отримати згоду всіх зареєстрованих в неприватизованій житловому приміщенні осіб неможливо, то необхідно пред'явити в суд позов і зобов'язати міську раду укласти окремий договору найму на певний кімнату. Цим же рішенням можна зобов'язати ЖЕК відкрити новий особовий рахунок по оплаті комунальних послуг відповідно до окремого договору найму.

Після отримання рішення суду, Вам необхідно укласти з міською радою договір найму на окрему кімнату в житловому приміщенні. Після укладення окремого договору найму, Вам необхідно подати в ЖЕК наступні документи: технічний паспорт на житлове приміщення, рішення суду, копію договору найму, заяву з проханням укласти окремий договір з оплати комунальних послуг та розділити особовий рахунки.

адвокат Харків

 

рекомендую до прочитання
Реєстрація прав на нерухоме майно Реєстрація прав на нерухоме майно

Можливість прискорити процедуру реєстрації прав на нерухоме майно передбачена Постановою Кабінету Міністрів…

Отримання житлової субсидії

Оплата комунальних послуг лягає важким тягарем на громадян і держава намагається створити механізм, коли…

Підвищення судового збору

Зміни до ЗУ "Про судовий збір", в тому числі підвищення ставок судового збору, прийняті Верховною Радою…

Юридичні поради по розділу майна Юридичні поради по розділу майна

Багато років існувала судова практика, згідно з якою, кожен з подружжя може претендувати на розділ будь-якого…