Новини права Ліквідація за бездіяльність або яким чином невдовзі знизиться кількість ФОПів

Ліквідація за бездіяльність або яким чином невдовзі знизиться кількість ФОПів

Чи не працюєш і не платиш податки більше півроку - можуть ліквідувати як ФОП. Саме з такою ініціативою щодо скорочення кількості "неактивних" зареєстрованих ФОП, виступили представники ПП "Слуга народу"

Зокрема, на думку депутатів, такий метод має скоротити витрати на їх облік та контроль.

22 жовтня в Верховну Раду був внесений і зареєстрований такий законопроект No2274 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо повноважень щодо припинення підприємницької діяльності ФОП"

Більш докладно про це законпроект розповів для "Деловая столица" адвокат, керівник громадянської практики ЮК "Riyako & Partners" - Микола Максимов.
Адвокат каже, що такі зміни певним чином зменшать навантаження на контролюючі органи з обліку та контролю ФОП.
Зокрема, передбачається, що ліквідувати ФОП може держ. реєстратор, за зверненням податкового органу, однак лише в тому випадку, якщо така особа не здійснювало ніякої діяльності більше півроку, і не платить податки, відповідно.

Одна з основних причин запровадження такої системи це те, що сьогодні 9,5 млн. Гривень "висять" заборгованістю перед Пенсійним фондом, і, як результат - не дають нормально спланувати виплату пенсій. Казначейство вважає, що ці кошти від боржників мають надійти.

Деякі підприємці свідомо припиняють свою діяльність, але самостійно не займаються повною ліквідацією статусу ФОП, з різних причин:
- брак часу;
- необізнаність в процедурі;
- непоінформованість про наслідки.

Без ліквідації статусу ПП, навіть після його повного припинення підприємницької діяльності податкові органи продовжують нараховувати податкові зобов'язання, і, внаслідок, через кілька років громадянин дізнається про наявність великого боргу по ЄСВ.
Ухвалення нового законопроекту і звернення податкових органів до суду з позовом про ліквідацію ФОП дозволить ліквідувати нарахування ЄСВ за великий проміжок часу, коли статус підприємця існує, але особа фактично не веде діяльність і не платить єдиний соціальний внесок.

До негативних же наслідків введення цього Закону в дію адвокат відносить пряме втручання держави в сферу приватного бізнесу - податкові органи зможуть не тільки залучати до відповідальності за несплату ЄСВ, а й призупинити через суд його право на заняття підприємницькою діяльністю.

Важливо пам'ятати, що законопроектом передбачено право податкових органів звертатися до суду з позовом про призупинення підприємницької деят-ти не внаслідок припинення фактичної господарської діяльності, а в результаті не сплатив податку ЄСВ. Так само може виникнути ризик відібрання права на підприємництво у чинного малого бізнесу, який відчуває короткочасні проблеми з погашенням податкових зобов'язань.

В цілому, як зазначає адвокат Максимов, позитивних результатів буде значно більше як для держави, так і для підприємців, з огляду на те, що є непрямі порушення прав підприємців, але вони швидше за все залишаться без уваги.

Більше за темою за посиланням: http://www.dsnews.ua/economics/ubit-vo-sne-ili-pomilovat-kakuyu-sudbu-parlamentarii-23102019224200

рекомендую до прочитання
"Дарча" або договір дарування - як правильно оформити?

Укладення договору куплі-продажу житла під виглядом договору дарування - досить часта практика на сьогодні…

Обов'язкова експертиза смерті через суд буде скасована

16.05.2018 року, ВРУ прийнятий в першому читанні проект закону № 8116 «Про внесення змін до деяких законів…

Судова практика щодо спорів, які виникають у сфері нерухомості Судова практика щодо спорів, які виникають у сфері нерухомості

З прийняттям нових НПА зазнає змін і судова практика. Відносини у сфері нерухомості не виключення. За…

Як в Україні обміняти монети які вже вийшли з обороту. Як в Україні обміняти монети які вже вийшли з обороту.

З 1 жовтня з обороту виходять монети номіналом 1,2 та 5 копійок, а значить розплатитись ними вже не вийде.…