Публікації Спадкування частки і вступ в ТОВ

Згідно зі статтею 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків померлої особи до його спадкоємців.

Однак є виключення з вищевказаного правила, а саме, до складу спадщини не входить немайнове право на участь у товариствах.

З вищенаведеного та системного аналізу норм цивільного законодавства випливає, що спадкоємець учасника товариства з обмеженою відповідальністю в результаті вступу в спадщину і його подальшого оформлення отримує право на частину в статутному капіталі товариства, а не право бути його безпосереднім учасником.

Зазначена позиція підтверджується і статтею 100 Цивільного кодексу України, де зазначено, що право на участь у товариствах є особистим немайновим правом і не може бути передано іншим особам.

Важливо пам'ятати, що тільки учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право впливати на прийняття суспільством будь-яких рішень, в тому числі і рішення про ліквідацію / реорганізацію товариства. Для того, щоб спадкоємець померлого учасника вступив в товариство з обмеженою відповідальністю необхідно здійснити наступні дії:

1. Вступити в право успадкування частини в статутному капіталі товариства. Для цього слід подати нотаріусу відповідну заяву про вступ у спадок.

2. Отримати свідоцтво про право на спадщину, в якому зазначено право власності спадкоємця на частину в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.

3. Якщо померлий був єдиним учасником товариства з обмеженою відповідальністю, його спадкоємець повинен оформити протокол суспільства, згідно якого, новим і єдиним учасником товариства з обмеженою відповідальністю є спадкоємець. Після цього необхідно редагувати статут товариства з обмеженою відповідальністю та зареєструвати вищенаведені зміни. Якщо померлий не був єдиним учасником товариства з обмеженою відповідальністю, необхідно скликати збори учасників товариства і провести голосування про вступ спадкоємця померлого учасника у суспільство. У разі відмови, спадкоємець учасника товариства має право на виплату йому грошової суми еквівалентної частини в статутному капіталі.

https://riyako.com.ua/

 

рекомендую до прочитання
Як накласти арешт на майно боржника

Як накласти арешт на майно боржника Часто у людей або фінансових установ, які дають гроші в позику,…

Іпотека на пальцях

Іпотека - це форма застави, яка є гарантією виконання певних обов'язків за договором. Йтиметься про нерухоме…

Нові штрафи за водіння в нетверезому вигляді

Штрафы начинают действовать с 27.07.16

Особовий рахунок по сплаті комунальних послуг, як розділити?

Виходячи з практики юридичної компанії Ріяко і партнери, житлові спори щодо користування житловим приміщенням…