Публікації Нерозмитнені автомобілі в Україні

Щодня дорогами України переміщується значна кількість автомобілів з європейськими номерами. Це не дивно, враховуючи, що позичена автомобілі престижних іноземних брендів за кордоном продаються за значно нижчою ціною, ніж в Україні. Причина цього криється в сплаті імпортерами митного збору.
Чи не еденічние випадки ввезення авто на територію України без сплати митного збору в режимі тимчасового ввезення (до 1 року). Такі автомобілі оформляються на громадян іноземної держави, але при цьому, фактичне користування транспортними засобами здійснюють громадяни України.

Багато водіїв переміщуються на таких автомобілях роками в надії, що їх не зупинять поліцейські і не буде перевірена дата ввезення автомобіля на територію України і факт місцезнаходження громадянина іноземної держави, на яку оформляється транспортний засіб.

17.05.2017 Вищий адміністративний суд України в ухвалі у справі № К / 800/16514/17 вказав на те, що в разі ввезення іноземцем авто на територію України без сплати митного збору в режимі тимчасового ввезення (до 1 року), користування таким автомобілем повинно здійснюватися виключно для конкретних цілей (особистого користування і т.д.). Наприклад, при ввезенні іноземцем автомобіля на територію України в режимі тимчасового ввезення для особистого користування і подальша передача такого автомобіля громадянину України за дорученням, за умови, що громадянин України був обізнаний про статус автомобіля, чревата для громадянина України штрафом за ухилення від сплати митного збору в розмірі 300 відсотків від суми належного до сплати митного збору. Наприклад, в зазначеному вище справі сума штрафу склала 419593,89 грн.

При цьому, звертаємо Вашу увагу на Постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 14.06.2017 № 500/58/17, в якому чітко вказано, що відповідальність за передачу за дорученням нерозмитнених автомобілів громадянам України несе саме іноземець.

В даному випадку принципове значення має поінформованість громадянина України, на якого виписана довіреність на право користування нерозмитненим автомобілем, про те, що митний збір при перетині транспортним засобом кордону України не оплачувалася, а автомобіль було ввезено в режимі тимчасового ввезення.

Якщо митним органам вдасться довести таку обізнаність громадянина України, то швидше за все і штраф буде накладено саме на громадянина України, а не іноземця. Якщо ж вагомих підстав вважати, що при оформленні довіреності на право користування автомобілем громадянин України не був обізнаний про статус авто, то і штраф буде накладено митними органами на громадянина іноземної держави, який передав автомобіль в користування за дорученням.

За деякими даними на території України знаходиться понад 500 000 нерозмитнених автомобілів з іноземними номерами.

Важливо пам'ятати, що за прострочену добу при транзитному ввезенні громадянин іноземної держави зобов'язаний заплатити 85 грн., До 10 днів - 3400 грн., А більше 10 днів - 8500 грн. При цьому слід розуміти, що в разі несплати іноземцем вищевказаного штрафу автомобіль можуть забрати на штрафний майданчик, навіть у громадянина України, який користується автомобілем.

Згідно правових норм Закону України «Про Національну поліції», поліцейські не мають права контролювати дотримання громадянами митних правил, але між органами поліції та органами Фіскальної служби України здійснюється автоматизований обмін інформацією про транспортні засоби, які перетинають кордон України. Отже, патрульні вправі передати інформацію про нерозмитнений транспортному засобі в органи фіскальної служби, а ті в свою чергу в Митну службу України, яка має повноваження накладати штраф за порушення митних правил.

Якщо ж ви все-таки зважилися на покупку «нерозмитненого» автомобіля, то повинні розуміти, що юридично власником нового транспортного засобу ви не є і документи, вручені вам при покупці, не будуть доказом наявності права власності.

Адвокат в Харкові

рекомендую до прочитання
Адміністративний порядок оскарження податкових повідомлень-рішень

Пунктом 56.1. статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що рішення, прийняті контролюючими органами,…

Авторське право

Варіант № 1 (в порядку захисту від недобросовісної конкуренції) За загальним правилом РЕКЛАМА НЕ Є…

Юридична консультація Харків

Юридична консультація та допомога приватного юриста, адвоката Харків Послуги юриста зараз дуже затребувані.…

Як відшкодувати збиток за ремонт потрапив в яму автомобіля?

Стан покриття на дорогах України близький до критичного, про що добре знають власники транспортних засобів.…