Публікації Скасування печаток: наслідки та перспективи.

Скасування печаток в Україні 2017. Скасування печаток для юридичних осіб

Перш за все зазначимо, що фактичне скасування обов'язкового використання підприємцями печаток для здійснення господарської діяльності сталася ще в 2014 році, згідно із Законом України № 1206-VII від 15.04.2014.

Однак більшість підприємців і чиновників не сприйняли всерйоз положення зазначеного закону через те, що він мав більше декларативний характер, ніж підлягав обов'язковому застосуванню в конкретних сферах діяльності. Багато бізнесменів і "застарілі" чиновники не розуміли, як можна обійтися без печатки, адже документ в такому разі не буде мати ніякої юридичної сили. Однак це не так, друк досить легко підробити. При цьому шахраї, що володіють навичками фальсифікації печаток, можуть стати справжніми королями життя.

Існує маса способів захистити письмовий документ від підробки, в тому числі за допомогою використання електронно-цифрових підписів та інших комп'ютерних технологій. Підробити документ за умови використання електронного захисту набагато складніше і проблематичніше, ніж підробити простий друк. Саме тому законодавцю довелося піти далі і максимально конкретизувати положення вищевказаного закону шляхом прийняття нового законодавчого акту.

19 липня 2017 року набрав чинності Закон України № 1982 VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями".

Основоположним нововведенням зазначеного Закону є внесення змін до статті 58-1 Господарського кодексу України. Зазначена стаття в новій редакції сформульована таким чином: cуб'ект господарювання має право використовувати в своїй діяльності друку. Використання підприємством печатки не є обов'язковим. Відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, який подається суб'єктом господарювання до органу державної влади або орган місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб'єктом господарювання до органу державної влади або орган місцевого самоврядування, вважається завіреної в установленому порядку, якщо на такий копії проставлена ​​підпис уповноваженої особи такого суб'єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця. Наявність або відсутність відбитку печатки суб'єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

Крім цього, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 166-24, згідно з якою встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування за відмову від прийняття будь-яких документів від підприємців, в яких не проставлено печатку.

Згідно Закону № 1982 VIII, в дорученнях від імені юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців не обов'язкова наявність печатки, достатньо підпису уповноваженої особи юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Безумовно, що на сьогоднішній день використання печаток в документарних відносинах - це найбільш простий і дешевий спосіб захисту документів. Ніхто не заборонить бізнесменам використовувати друку в господарській діяльності, проте спрощення порядку виготовлення та продажу печаток, що також передбачається зазначеним Законом, має наштовхнути багатьох на думку, що ймовірність виготовлення фальсифікованих печаток збільшиться у багато разів. Будемо сподіватися, що підприємці задумаються про використання інших, в тому числі електронних, способів захисту своєї документації від підробок.

Послуги адвоката в Харкові

рекомендую до прочитання
Як зменшити або збільшити розмір аліментів на дитину

В умовах економічної нестабільність популярною темою є збільшення або зменшення розміру аліментів на…

Юридична консультація Харків

Юридична консультація та допомога приватного юриста, адвоката Харків Послуги юриста зараз дуже затребувані.…

Бізнес по доставці їжі

У наш час «доставка» стала чи не єдиним способом для виживання бізнесу і для людей. Доставка їжі стала…