Публікації Переведення житлового приміщення і житлових будинків в нежитлові

З огляду на підвищення бізнес активності актуальним питанням залишається переведення житлових приміщень (квартир, будинків) у нежитлові з метою їх подальшого використання у підприємницькій діяльності.

У місті Харкові дане питання регулюється Положенням про порядок переведення житлових приміщень і житлових будинків в нежилі, затвердженим рішенням Харківської міської ради від 06.07.2011 № 336/11.

Відповідно до зазначеного Положення:

 • перекладу з житлових у нежитлові підлягають окремо розташовані житлові будинки; квартири, розташовані на цокольних, перших поверхах багатоквартирних будинків. Квартира на другому поверсі може бути переведена в нежиле приміщення виключно в разі якщо приміщення, розташовані на першому поверсі під цією квартирою мають статус нежитлових;
 • перед переведенням житлового приміщення в нежитлове всі мешканці повинні знятися з реєстрації місця проживання. Не допускається переклад аварійного житла в нежитлове приміщення;
 • житлове приміщення повинно бути ізольованим і мати статус окремого об'єкта права власності;

У разі дотримання вищевказаних умов, необхідно звернутися в проектну організацію (державну або приватну), що має відповідну ліцензію, з метою отримання наступних документів:

 • технічного висновку про можливість переведення житлового приміщення в нежитлове для здійснення підприємницької діяльності. У технічному висновку повинно бути зазначено про можливість створення для нежитлового приміщення окремого виходу, не пов'язаного з під'їздом житлового будинку.
 • передпроектних пропозицій щодо архітектурного рішення об'єкту та благоустрою прилеглої території.

Перед переведенням житлового приміщення в нежитлове варто визначитися з отриманням у власність або користування земельної ділянки, з метою обслуговування нежитлового приміщення.

Для переведення житлового приміщення в нежитлове необхідно звернутися із заявою до Харківської міської ради, маючи при цьому нижченаведені документи:

 • нотаріально завірену копію правовстановлюючих документів на житлове приміщення;
 • копію технічного паспорта на житлове приміщення;
 • технічний висновок про можливість переведення житлового приміщення в нежитлове для здійснення підприємницької діяльності (проект фактичної реконструкції житлового приміщення під нежитлове);
 • передпроектні пропозиції щодо архітектурного рішення об'єкту та благоустрою прилеглої території;
 • довідку про те, що житлове приміщення є фактично і юридично вільним (довідка з ЖЕКу про отстствіі прописаних громадян);
 • копію договору на вивіз будівельного сміття (укладається з комунальними / приватними службами);
 • копію паспорта власника житлового приміщення;
 • для власників житлових будинків - документ, який підтверджує право власності або право користування земельною ділянкою;
 • в разі створення об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ) - згода ОСББ на переклад;
 • інші документи (згода співвласників об'єкта нерухомості; дозвіл органу опіки та піклування, якщо право власності або користування житловим приміщенням має дитина).
 • Рішення Харківської міської ради є базовим для проведення подальшої реконструкції житлового приміщення під нежитлове.

Після отримання рішення міської ради, Ви маєте право звернутися до державної архітектурно-будівельної інспекції з декларацією про початок реконструкції житлового приміщення. За підсумками реконструкції Вам видадуть декларацію про введення нежитлового приміщення в експлуатацію, яка фактично буде правовстановлюючим документом.

https://riyako.com.ua/

 

рекомендую до прочитання
Після ДТП: як прискорити виплату страховки

Як адвокату, мені щодня доводиться стикатися з різними проблемами і найбільш часто я стикаюся в роботі…

Іпотека на пальцях

Іпотека - це форма застави, яка є гарантією виконання певних обов'язків за договором. Йтиметься про нерухоме…

Акт прийому - передачі сайту

Акт прийому - передачі сайту, є однією зі складових правовідносин зі створення веб - сайту за плату,…

Приватизация земельного участка

Згідно ст. 14 Конституції України, право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується…