Новини права Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП?
А що робити не знаєте?

Велика кількість автомобілів на українських дорогах, необізнаність в правилах дорожнього руху і задовільний стан доріг, як наслідок - нерідкі випадки ДТП.

Як зазначає радник ЮК "Riyako & Partners" у справах з ДТП - "правильна поведінка, безпосередньо після події, сильно впливає на юридичні наслідки для Вас та інших учасників дорожньо-транспортної пригоди".

Що ж робити, якщо Ви потрапили в ДТП (не важливо винуватець Ви або потерпілий):

  1. Ніколи не міняйте положення транспортного засобу, що не забирайте його з проїжджої частини, навіть в разі, коли він бере рух іншим учасникам. Увімкніть аварійний сигнал на автомобілі і поставте попереджувальний знак перед місцем ДТП: в населеному пункті в 20 метрах, поза населених пунктів - 40 метрів.
  2. Якщо в результаті ДТП є постраждалі - потрібно відразу викликати швидку медичну допомогу. Надати першу медичну допомогу варто самостійно, інакше ви можете бути притягнуті до кримінальної відповідальності за невиконання вищевказаних дій.
  3. Повідомте співробітників поліції про ДТП, по можливості - із зазначенням якомога більше точних даних учасників події і транспортних засобів.
  4. Дочекайтеся приїзду співробітників патрульної поліції. Викликайте захисника для надання юридичної допомоги. Зателефонувати адвокату потрібно, незважаючи на те, чи є у вас юридичні знання чи ні. Варто зв'язатися саме з адвокатом, який має достатній досвід в справах по ДТП, може спочатку порадити щось дистанційно
  5. Запишіть все контактні і паспортні дані свідків, очевидців ДТП. Надані ними свідчення під час відбору пояснення і надалі на допиті будуть дуже важливими для встановлення істини у справі.
  6. Слідкуйте за тим, щоб докази не були знищені, а офіційні документи були правильно складені. Від цього, перш за все, залежить доказова база вини водія, який спровокував ДТП, і в подальшому - виплата компенсації збитків в результаті події.

Обізнаний значить озброєний.

рекомендую до прочитання
Захист права на торгову марку в суді. Захист права на торгову марку в суді.

Право інтелектуальної власності. Саме через це право, а точніше через його порушення, останнім часом…

Судова практика щодо спорів, які виникають у сфері нерухомості Судова практика щодо спорів, які виникають у сфері нерухомості

З прийняттям нових НПА зазнає змін і судова практика. Відносини у сфері нерухомості не виключення. За…

Встановлено мінімальний вік для статевих відносин Встановлено мінімальний вік для статевих відносин

Особа, яка не досягла 16-річного віку - статевонезрілі Сьогодні, 14 березня 2018 року, Верховна Рада…

Тренінг для лікарів і студентів медичних ВУЗів на тему: Тренінг для лікарів і студентів медичних ВУЗів на тему: "Правові аспекти надання домедичної і першої медичної допомоги"

13 листопада наша адвокат, керівник кримінальної практики ЮК "Riyako & Partners" - Зінаїда Чуприна провела…