Новини права Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП?
А що робити не знаєте?

Велика кількість автомобілів на українських дорогах, необізнаність в правилах дорожнього руху і задовільний стан доріг, як наслідок - нерідкі випадки ДТП.

Як зазначає радник ЮК "Riyako & Partners" у справах з ДТП - "правильна поведінка, безпосередньо після події, сильно впливає на юридичні наслідки для Вас та інших учасників дорожньо-транспортної пригоди".

Що ж робити, якщо Ви потрапили в ДТП (не важливо винуватець Ви або потерпілий):

  1. Ніколи не міняйте положення транспортного засобу, що не забирайте його з проїжджої частини, навіть в разі, коли він бере рух іншим учасникам. Увімкніть аварійний сигнал на автомобілі і поставте попереджувальний знак перед місцем ДТП: в населеному пункті в 20 метрах, поза населених пунктів - 40 метрів.
  2. Якщо в результаті ДТП є постраждалі - потрібно відразу викликати швидку медичну допомогу. Надати першу медичну допомогу варто самостійно, інакше ви можете бути притягнуті до кримінальної відповідальності за невиконання вищевказаних дій.
  3. Повідомте співробітників поліції про ДТП, по можливості - із зазначенням якомога більше точних даних учасників події і транспортних засобів.
  4. Дочекайтеся приїзду співробітників патрульної поліції. Викликайте захисника для надання юридичної допомоги. Зателефонувати адвокату потрібно, незважаючи на те, чи є у вас юридичні знання чи ні. Варто зв'язатися саме з адвокатом, який має достатній досвід в справах по ДТП, може спочатку порадити щось дистанційно
  5. Запишіть все контактні і паспортні дані свідків, очевидців ДТП. Надані ними свідчення під час відбору пояснення і надалі на допиті будуть дуже важливими для встановлення істини у справі.
  6. Слідкуйте за тим, щоб докази не були знищені, а офіційні документи були правильно складені. Від цього, перш за все, залежить доказова база вини водія, який спровокував ДТП, і в подальшому - виплата компенсації збитків в результаті події.

Обізнаний значить озброєний.

рекомендую до прочитання
Засідання Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради Адвокаті Харківської області Засідання Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради Адвокаті Харківської області

22 травня наша команда відвідала засідання Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради Адвокаті…

Як держава буде підтримувати аграріїв в 2019? Як держава буде підтримувати аграріїв в 2019?

Як саме держава буде підтримувати аграріїв в 2019? Фінансово, порадами, ніж ще? В 2019 розмір підтримки…

5 листопада відбувся Круглий стіл «Держпраці. Новий порядок перевірки»

5 листопада відбувся Круглий стіл «Держпраці. Новий порядок перевірки», організований Відділення АПУ…

Штрафи за порушення правил карантину Штрафи за порушення правил карантину

З введенням режиму карантину в Україні, а згодом і його продовженням, працівники поліції почали активно…