Новини права Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП? А що робити не знаєте?

Потрапили в ДТП?
А що робити не знаєте?

Велика кількість автомобілів на українських дорогах, необізнаність в правилах дорожнього руху і задовільний стан доріг, як наслідок - нерідкі випадки ДТП.

Як зазначає радник ЮК "Riyako & Partners" у справах з ДТП - "правильна поведінка, безпосередньо після події, сильно впливає на юридичні наслідки для Вас та інших учасників дорожньо-транспортної пригоди".

Що ж робити, якщо Ви потрапили в ДТП (не важливо винуватець Ви або потерпілий):

  1. Ніколи не міняйте положення транспортного засобу, що не забирайте його з проїжджої частини, навіть в разі, коли він бере рух іншим учасникам. Увімкніть аварійний сигнал на автомобілі і поставте попереджувальний знак перед місцем ДТП: в населеному пункті в 20 метрах, поза населених пунктів - 40 метрів.
  2. Якщо в результаті ДТП є постраждалі - потрібно відразу викликати швидку медичну допомогу. Надати першу медичну допомогу варто самостійно, інакше ви можете бути притягнуті до кримінальної відповідальності за невиконання вищевказаних дій.
  3. Повідомте співробітників поліції про ДТП, по можливості - із зазначенням якомога більше точних даних учасників події і транспортних засобів.
  4. Дочекайтеся приїзду співробітників патрульної поліції. Викликайте захисника для надання юридичної допомоги. Зателефонувати адвокату потрібно, незважаючи на те, чи є у вас юридичні знання чи ні. Варто зв'язатися саме з адвокатом, який має достатній досвід в справах по ДТП, може спочатку порадити щось дистанційно
  5. Запишіть все контактні і паспортні дані свідків, очевидців ДТП. Надані ними свідчення під час відбору пояснення і надалі на допиті будуть дуже важливими для встановлення істини у справі.
  6. Слідкуйте за тим, щоб докази не були знищені, а офіційні документи були правильно складені. Від цього, перш за все, залежить доказова база вини водія, який спровокував ДТП, і в подальшому - виплата компенсації збитків в результаті події.

Обізнаний значить озброєний.

рекомендую до прочитання
Ведення бізнесу та процесу Ведення бізнесу та процесу

16 грудня 2014 року в Києві в Fairmont Grand Hotel відбулася конференція «Бізнес, який змінює Україну»,…

Як зареєструвати бізнес? Як зареєструвати бізнес?

"Успішний бізнес на сьогодні це шлях в" світле і безтурботне майбутнє "для себе і своїх дітей" - напевно…

Як держава буде підтримувати аграріїв в 2019? Як держава буде підтримувати аграріїв в 2019?

Як саме держава буде підтримувати аграріїв в 2019? Фінансово, порадами, ніж ще? В 2019 розмір підтримки…

Дитячий садок (школа) відмовляють прийняти дитину до себе без щеплень Дитячий садок (школа) відмовляють прийняти дитину до себе без щеплень

Дитячий садок (школа) відмовляють прийняти дитину до себе, мотивуючи тим, що відсутні щеплення (належна…