Публікації Порядок сплати податку на нерухомість в 2016 році: поради фахівців

Порядок сплати податку на нерухомість в 2016 році: поради фахівців

Податкове законодавство України розвивається стрімкими темпами.

Нижче в доступній формі викладена наступна інформація: хто повинен платити податок на нерухомість, максимально деталізована сума податку на нерухомість, уточнено порядок оплати такого податку.

1. Хто повинен платити податок на нерухомість? Відповідь проста - всі, хто володіють квартирою більше 60 кв.м., житловим будинком понад 120 кв.м.

В даному випадку важливо враховувати і право на частину в власності на об'єкт нерухомості. Наприклад, Ви володіти двома квартирами:

- однієї, площа якої становить 57 кв.м., повністю

- другий, площа якої становить 30 кв.м., наполовину, тобто 15 кв.м. другий квартири знаходяться у Вашій власності.

Таким чином, розрахунок податку ведеться за наступною формулою: 57 кв.м. (Площа першої квартири) + 15 кв.м. (Площа частини в другій квартирі) - 60 кв.м. (Сума пільги) = 12 кв. м. Таким чином, Ви повинні заплатити державі податок за 12 кв.м. житлової площі.

У разі одночасно наявності і житлового будинку і квартири, Ви зобов'язані платити податок, якщо сукупна площа нерухомості становить понад 180 кв.м.

2. Деталізація суми податку на невіжімость. У 2016 році максимальна межа податку становить 41,34 грн за 1 кв.м. нерухомого майна. У різних містах сума податку може варіюватися, але в будь-якому випадку не може бути більше вказаної межі.

3. Підставою для здійснення оплати є податкове повідомлення-рішення із зазначенням платіжних реквізитів та загальної суми податку. Воно повинно бути направлено / вручено за місцем податкової адреси особи (за місцем його реєстрації) до 1 липня 2016 року. Після отримання такого повідомлення-рішення фізичній особі надається період протягом 60 днів для сплати податку, але не пізніше 28 серпня.

Виникає питання з яких джерел податкова черпає інформацію про площі нерухомого майна та його власників. Згідно чинного Податкового кодексу України, джерела два - Єдиний державний реєстр про право власності, оригінали правовстановлюючих документів власника.

Послуги адвоката в Харкові

рекомендую до прочитання
Товариство з обмеженою відповідальністю або Товариство з обмеженою відповідальністю? Товариство з обмеженою відповідальністю або Товариство з обмеженою відповідальністю?

У даній статті спробуємо відповісти на хвилююче підприємців питання - що краще Товариство з обмеженою…

Дозвіл сімейних спорів за визначенням країни проживання дитини

У даній статті ми проаналізуємо алгоритм захисту прав одного з батьків (громадянина України), який вивіз…

Процедура виселення з службового житла Процедура виселення з службового житла

Порядок виселення з службового житла регламентується чинним Житловим кодексом України. За загальним…

Штраф за їзду без страховки

Посвідчення водія - це не тільки можливість керувати транспортним засобом, а й величезна відповідальність…