Публікації Після ДТП: як прискорити виплату страховки

Як адвокату, мені щодня доводиться стикатися з різними проблемами і найбільш часто я стикаюся в роботі саме з проблемами затримки і невиплати страховки по ДТП.

Мрія будь-якого автовласника - швидше отримати виплату страховки після ДТП.

Для цього Ви повинні чітко знати, що потрібно робити. Розіб'ємо цей процес на 2 етапи: дії в момент ДТП і дії після ДТП.

1.  Отже сталося ДТП. Ваші перші дії:

- якщо є потерпілі викликати швидку;

- викликати поліцію;

- знайдіть свідків ДТП, перепишіть їх контактні дані;

- після складання протоколу та схеми ДТП, ознайомитися з ними, і якщо що записано не так, обов'язково вкажіть про це письмово в цих же документах;

- природно ніхто не повинен міняти місце положення автомобілів до приїзду поліції, навіть якщо Ви стали причиною кілометрового затору;

- далі потрібно переписати П.І.Б. винуватця ДТП, його адреса, гос.номер авто, номер страхового поліса, від якого він числа і контактні дані самої страхової компанії.

У разі, якщо у Вас попався «важкий» винуватець ДТП, поясніть йому популярною мовою, що він повинен зараз же повідомити в свою страхову компанію про ДТП і викликати аварійного комісара, і потім протягом 3 днів звернутися в неї з таким же письмовою заявою. І якщо він цього вчасно не зробить, то саме він буде замість страхової компанії оплачувати Вам весь ремонт.

2.  Переходимо до 2 етапу. Ваші дії після ДТП.

     

Протягом 30 днів після ДТП, але краще це зробити відразу ж, Ви повинні приїхати в його страхову компанію і написати заяву про страхове відшкодування, а також надати такі документи:

- копію паспорта та ідентифікаційного;

- техпаспорт;

- права;

- довідку з місця ДТП.

А також потрібно надати ще 2 документи, які власне і гальмують весь процес виплати страховки: розширену довідку з поліції і постанову суду. Отже, як же ми можемо ці процеси прискорити.

Розширена довідка з поліції. Не чекайте, поки страхова компанія поставить вимогу про витребування цю довідку з поліції, на це може піти і пару місяців. Йдемо і беремо самостійно цей документ у відділенні поліції. Це раз.

І два. З приводу постанови суду, де зазначено, хто винуватець ДТП.

Їдемо до суду, на території якого сталося ДТП, дізнаємося, у якого судді розглядається цей матеріал і на коли призначено судове засідання. Зазвичай з практики його призначають протягом місяця після надходження матеріалів до суду. І далі, якщо друга сторона свою провину визнає, контролюємо, щоб він з'явився в судове засідання. А після винесення постанови, самостійно відвозити його в страхову.

Не полінуйтеся виконати ці прості дії, і Ви зможете розраховувати на швидку виплату страховки.

На моїй практиці я нерідко спостерігаю випадки, коли сторони не виконують всі вимоги закону, занадто пізно звертаються за юридичною допомогою, і як наслідок страхові компанії відмовляють у виплаті страховки. Досвід говорить, що такі проблемні ситуації можна вирішити, але тільки через судовий процес.

Возмещение ущерба после ДТП адвокатом

 

рекомендую до прочитання
Розірвання шлюбу та місце проживання дітей

Розлучення в наш час трапляються все частіше. Вирішивши розлучитися, подружжя стикається з низкою запитань.…

Як розділити будинок або квартиру між власниками

Як розділити будинок або квартиру між власниками в Україні У житті багатьох людей настає момент, коли…

Розірвання шлюбу за рішенням суду на підставі спільної заяви подружжя, які мають дітей

Реєстрація шлюбу і зокрема створення сім'ї - одне з головних подій кожної людини. Однак в нашому суспільстві…

Пенсії військовослужбовцям та учасникам бойових дій

  Пенсійні виплати військовослужбовцям актуальна тема, не менше звичайних середньостатистичних пенсій.…