Публікації Правові механізми захисту прав кредитозаемщиков (боржників)

Багато хто погодиться, що в умовах політичної нестабільності, економічної кризи повертати кредитну заборгованість дуже не просто. Ситуація підігрівається різким стрибком за останні 7-8 років курсу долара, девальвацією національної валюти - гривні і стрімким зубожінням населення. В цілому, національне законодавство України знаходиться на стороні боржників, і, при грамотному застосуванні законів, можна розраховувати на значне полегшення тягаря сплати кредитних платежів.

Перш за все, якщо Ви впевнені, що не зможете належним чином виконати свої зобов'язання за кредитним договором, радимо Вам звернутися до банку з пропозицією змінити умови договору кредиту. Зазначена пропозиція необхідно оформити в письмовій формі, відзначити головні переваги банку в разі реструктуризації боргу і направити його на ім'я голови правління банку в центральний офіс, який часто знаходиться в місті Київ.

У разі позитивної відповіді банку на Вашу пропозицію, зміна умов кредитного договору може запобігти накопиченню значної кредитної заборгованості, штрафних санкцій та пені, які Ви, в будь-якому випадку, зобов'язані сплатити.

У разі відмови банку змінити умови кредитного договору, Ви маєте право звернутися до суду з відповідним позовом.

При зверненні до суду необхідно посилатися на нижченаведені статті Цивільного кодексу України.

Згідно ч. 1 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

riyako.com.ua/

рекомендую до прочитання
Як діяти в разі придбання товару поганої якості Як діяти в разі придбання товару поганої якості

В даній статті наведені найбільш корисні посилання на Закон України "Про захист прав споживачів", які…

Пенсії підприємцям

Пенсійний питання для працюючої людини зрозумілий і простий. Працюй офіційно - отримуй пенсію за трудовий…

Бізнес по доставці їжі

У наш час «доставка» стала чи не єдиним способом для виживання бізнесу і для людей. Доставка їжі стала…

Реєстрація прав на нерухоме майно Реєстрація прав на нерухоме майно

Можливість прискорити процедуру реєстрації прав на нерухоме майно передбачена Постановою Кабінету Міністрів…