Публікації Штраф за їзду без страховки

Посвідчення водія - це не тільки можливість керувати транспортним засобом, а й величезна відповідальність за життя людей у ​​власному транспортному засобі та інших учасників дорожнього руху. Проблема страхування життя водіїв і їх транспорту в Україні є. Без законодавчого підмоги, кожен другий водій, відмовився б від обов'язкового поліса. Така сумна статистика говорить тільки про те, що українці все ще не хочуть дбати про своє життя. Економія на власному здоров'ї і здоров'я інших учасників дорожнього руху призводить до незворотних наслідків. Чому українці не довіряють страхуванню і готові ігнорувати його? Як законодавець регулює це питання, і які ризики несе порушник?

Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" - це нормативно-правовий акт, який був прийнятий Верховною радою України та підписаний другим Президентом Л.Кучмою в 2004 року 1 липня №N тисячі дев'ятсот шістьдесят один-IV.

Сфера діяльності Закону - відповідальність власників транспортних засобів цивільно-правового характеру.

Основне призначення - відшкодування шкоди життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації транспортних засобів на території України. У разі невиконання норм Закону, громадянин України отримує штраф за відсутність страховки. Правила дорожнього руху фіксують обов'язкове страхування (ОСАГО), сума за відсутність якого змінюється в залежності від обставин.

Навіщо потрібен поліс ОСАГО?

Більшість українців сприймають поліс обов'язкового страхування за фактом придбання автомобіля як черговий збір грошей для держави в якості податку. Подібний поліс - захист від величезних фінансових зобов'язань у разі ДТП перед постраждалою стороною. Простими словами, якщо ви винні в аварії, то ОСАГО покриває велику частину або повністю виплачує страхова компанія для постраждалої сторони. Страховка покриває витрати лікування постраждалих і на ремонт транспортного засобу.

Для безпеки власного автомобіля краще оформити КАСКО. Цей поліс покриватиме всі збитки спричинені після ДТП вашому здоров'ю і автомобілю. Законодавство не зобов'язує оформляти КАСКО. Про це потрібно подбати самостійно. Це означає, що штраф за їзду без страховки в 2019 році форми ОСАГО водій заплатить, а КАСКО - немає.

Оформлення і штрафи за відсутність ОСЦПВ

Оформлення обов'язкового страхового поліса включає в себе кілька пунктів, на які можуть вплинути на вартість і розміри страхових виплат - об'єм двигуна, стаж водія, місце реєстрації, кількість власників автомобілем і інші нюанси. Їх наявність залежить від правил конкретної страхової компанії.

Правилами дорожнього руху точно визначають наявність обов'язкових документів для водія транспортного засобу:

  • права;
  • документи про реєстрацію автомобіля;
  • поліс ОСАГО.

У разі наявності проблискових маячків також потрібно мати при собі дозвіл на їх використання і графік переміщення, під час перевезення небезпечних вантажів.

Відсутність будь-якого з перерахованих вище документів у водія під час зупинки працівником поліції - це порушення, яке тягне за собою адміністративну відповідальність - штраф.

Законодавство України визначає три категорії пільговиків, які мають право не оформляти ОСАЦВ:

  • учасники бойових дій;
  • власники автомобілів інваліди першої групи;
  • інваліди війни першої групи.

У разі ДТП за участю одне з пільгових осіб без оформленого поліса Законом України передбачені виплати постраждалим за рахунок Моторного транспортного бюро України.

Причини отримання штрафу

Основною причиною відповідальності за може бути тільки ОСАГО - її відсутність. Але навіть при наявності всіх документів і поліса, водій повинен бути на чеку. Крім того, порушенням вважається:

  • прострочки поліса;
  • керування транспортним засобом особою, яка не вказано в полісі.

Як показує практика, відсутність страховки - це теж неоднозначний випадок. Україна - одна з найбільш лояльних країн по даному порушенню. Навіть в разі зупинки співробітником поліції транспортного засобу без страховки, є шанс викрутитися. При оформленому ОСАГО, але відсутності поліса під час зупинки водій заплатить 450 грн. штрафу. Штраф за прострочену страховку або повна її відсутність становить - 850 грн.

Згідно із законодавством, оплата повинна проводитися протягом 15 діб після виписки порушення і накладення штрафу. Прострочення цього терміну збільшує його в два рази. Повторний штраф за їзду без страховки буде коштувати значно дорожче і неабияк зіпсує вашу водійську репутацію.

Обман справжності

Навіть сумлінні водії можуть бути обдуреними. Оформлення ОСАГО - досить прибуткова справа, займаються яким часто шарлатани. Не варто звертатися до сумнівних страховим агентам. Кожен бланк ОСАЦВ має свій номер-ідентифікатор. Повтор номер неможливий. Підробку легко обчислити на першому ж посту. У разі такої знахідки з водія запитають не тільки за відсутність страхового поліса, але і справжність існуючого. Вас легко можуть звинуватити в підробці документів, за що відповідальність вже можна нести кримінальну.

Таким чином, страховка ОСАГО - це фінансова опора в разі ДТП. Вона є обов'язковою для оформлення на всій території країни. Порушення правил ПДР та ЗУ "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" карається згідно із законодавством.

рекомендую до прочитання
Порядок взыскания алиментов на ребенка [ожидает перевода] Порядок взыскания алиментов на ребенка [ожидает перевода]

Законом предусмотрено, то что родители обязаны содержать ребенка до достижения ним совершеннолетия. Именно…

Достроковий вихід на пенсію

  Пенсійна система в Україні передбачає обов'язкове пенсійне страхування і дострокові варіанти виходу…

Договор аренды сайта [ожидает перевода]

В наше время стремительно развиваются электронные технологии, и они стали неотъемлемой частью жизни каждого…

Нерастаможенные автомобили в Украине [ожидает перевода]

Ежедневно дорогами Украины перемещается значительное количество автомобилей с европейскими номерами.…