Новини права Штрафи за порушення правил карантину

Штрафи за порушення правил карантину

З введенням режиму карантину в Україні, а згодом і його продовженням, працівники поліції почали активно контролювати дотримання режиму карантину.

Одним із видів покарань за такі порушення є накладення штрафу від 17 000 грн.

Однак такі штрафи досить часто оспорюються і цілком успішно. За більше як три тижні в ЄДРСР зареєстровано понад 100 постанов по справах щодо порушень режиму карантину.

Зокрема, КУпАП України передбачає штраф за порушення правил карантину від 17 000 до 34 000 грн. Однак, якщо на Вас виписали постанову про накладення такого штрафу, це ще не означає, що Вам дійсно доведеться його платити.

Чому ж так відбувається?
Основна маса таких постанова відправляється на допрацювання, адже складені вони з рядом порушень, які у свою чергу, не дозволяють судам їх приймати до розгляду.

Тягар доказування таких порушень покладено на працівників поліції.

Для прикладу — частина судових рішень розвалюється у звязку з тим, що працівником правоохоронних органів неправильно винесено постанову — на працівника, а не на власника підприємства, як того вимагає законодавство.

Яка відповідальність чекає на порушника?
Існує практика, коли замість штрафу порушнику виносять усне попередження (однак лише у випадку малозначності правопорушення)

Однак, у тих випадках, коли таке правопорушення призвело або могло мати наслідком поширення вірусного захворювання, то таких порушників можуть притягнути навіть до кримінальної відповідальності.

Більше по темі за посиланням: https://ubr.ua/ukraine-and-world/society/politsija-shtrafuet-za-narushenie-karantina-vsekh-podrjad-dela-v-sudakh-razvalivajutsja-3891727?fbclid=IwAR1eAUDYIZurIWSBK5YNPiJedASm_-7evUqrLiKnAs6z5fEFUhCPKHfU-Ns 

рекомендую до прочитання
Новий Закон Новий Закон "Про житлово-комунальні послуги"

з 1 травня почав діяти новий Закон "Про житлово-комунальні послуги", який має стати першим кроком до…

Як отримати субсидію в Україні? Як отримати субсидію в Україні?

З приходом опалювального сезону особливо гостро стає питання нарахування субсидій. Серед населення…

Клуб з кримінального права Клуб з кримінального права

У понеділок, 20 вересня 2021р. відбувся перший Клуб з кримінального права, який вперше за довгу годину…

Участь в прес-конференції: «Особливості захисту прав осіб, які підлягають мобілізації» Участь в прес-конференції: «Особливості захисту прав осіб, які підлягають мобілізації»

Адвокат, керуючий компанії Євген Ріяко взяв участь в прес-конференції: «Особливості захисту прав осіб,…