Публікації Зарахування іноземної стажу при нарахуванні пенсії

З часів початку незалежного життя українців, вони досить часто їдуть працювати за кордон. У кожного своя причина отримання роботи. Одні їдуть в пошуках нового щасливого життя, інші знайшли з застосуванням своїми професійними якостями і їх розвитку на чужині в високооплачуваною сфері.

Підписання договору з Європейським Союзом, охочих побувати за кордоном ставати з все більше. Якщо раніше, для виїзду на роботу або відпочинок, громадянину потрібно було отримати візу, то сьогодні, можна вільно пересуватися країнами ЄС протягом 90 днів, маючи на руках біометричний паспорт, гроші, підтвердження резервації житла. На жаль, українці користуються можливістю поїхати для пізнання інших країн і їх культури, а й щоб добряче підзаробити. Більшість робить це нелегально. Чим це загрожує?

Нелегальна робота за кордоном - це страх бути спійманим місцевою владою і позбавлення важливих привілеїв з боку своєї держави. Однією з привілеїв є нарахування трудового стажу. Що робити тим, хто працює нелегально за межами країни і не накопичує трудовий стаж, а також чи може легальний працівник отримувати українську пенсію після довгих років роботи за кордоном? Відповімо на питання сучасного українця.

Трудовий стаж за кордоном

Трудовий стаж - це кількість відпрацьованих років громадянином країни, на які нараховується пенсійна виплата після досягнення пенсійного віку. У 2019 року в Україні пенсійний вік для чоловіків настає після досягнення 65 річного віку, а для жінок з 63. У 60 років вийти на пенсію можуть громадяни з безперервним трудовим стажем від 26 років.

Якщо з яких-небудь причин, ви працювали тривалий час в іншій державі, маєте іноземний стаж для пенсії в Україні, її реально оформити на певних умовах:

  • офіційно оформлене працевлаштування;
  • наявність територіального договору з країною, де здійснювалася трудова діяльність;
  • наявність пропорційного договору з країною, де здійснювалася трудова діяльність;
  • наявність певної кількості трудового стажу для виходу на пенсію;
  • досягнення пенсійного віку.

Для громадян колишнього СРСР, які працюють на території всього Союзу до його розпаду, враховується стаж незалежно від місця роботи в повній мірі.

У 1992 році Україна підписала Угоду в галузі пенсійного забезпечення про гарантії прав громадян держав-учасниць незалежних держав. Ця угода називають територіальним договором. В його основі отримання громадянином країн-учасників пенсії і нарахування страхового стажу за правилами тієї країни, де легально працював. Пенсія якщо працюєш за кордоном, оформляється за запитом, без необхідності приїзду на Батьківщину.

Пропорційний договір - це угода між державами з виплати пенсій, підрахунку трудового стажу сторонами в пропорційній мірі, визначальною договором. Робота 20 років в одній країні, після повернення в Україну і ще 25 років роботи тут, вихід на пенсію, обчислення страхового стажу та виплата пенсії буде залежати від двох сторін.

Більш ніж з 20 країнами Україна вже сьогодні уклала подібні міжнародні угоди. Чи входить в трудовий стаж, робота за кордоном при відсутності цих договорів? На жаль, це не дає українцеві право на облік при обчисленні пенсійних виплат навіть при легальній роботі за кордоном.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном?

Основною зброєю українця в боротьбі за отримання трудового стажу за кордоном і подальшого включення його в розрахунок пенсійного страхування, є легальна робота. Робота в іншій країні багато років з оплатою всіх податків на офіційній основі дає зелене світло в цій сфері. Незалежно на території якої країни здійснюється вихід на пенсію. Відповідні органи будуть посилати запит про підтвердження робіт і сплаті податків у країні, де українець працював багато років, а після підтвердження державою, отримана інформація буде враховуватися при розрахунку.

Обов'язкова наявність міжнародних договорів з країною, де здійснювалася робота. Залежно від договору, який укладено, будуть дотримуватися пункти обумовлені в ньому і на їх базі здійснюватися співробітництво. Перед працевлаштуванням, краще заздалегідь знати присутність подібних угод з конкретною країною.

На питання: "Чи входить робота за кордоном в трудовий стаж?" Можна сміливо відповідати, що так, але при дотриманні певних правил і нюансів. Чесне працевлаштування з оплатою податків і соціальних внесків, офіційне перебування на території іншої країни дадуть вам можливість одержувати належні пенсійні виплати. Нелегальна діяльність в будь-якій країні не дає вам права використовувати трудовий стаж в отриманні пенсії в Україні.

 
рекомендую до прочитання
Чи можна не платити кредит під час карантину?

Чи можна не платити кредит під час карантину Кредитні правовідносини виникають з приводу отримання…

Головні особливості відкриття ринку землі в Україні в 2021 році

З 1 липня 2021 року в Україні відкривається ринок земель сільськогосподарського призначення. На цю…

Юридичні поради по розділу майна

Багато років існувала судова практика, згідно з якою, кожен з подружжя може претендувати на розділ будь-якого…

Аліменти. Що це таке? Як правильно звернутися до суду про стягнення аліментів?

Аліменти. Що це таке? Як правильно звернутися до суду про стягнення аліментів? Відразу ж варто пам'ятати,…