Публікації Розірвання шлюбу та місце проживання дітей

Розлучення в наш час трапляються все частіше. Вирішивши розлучитися, подружжя стикається з низкою запитань. Самі часто задаються це: чи потрібно звертатися до суду або можливо оформити розлучення через органи реєстрації актів цивільного стану (в просто народі кажучи ЗАГС); що слід врахувати парам, при розлученні, у яких є діти; як довго, по часу, займе отримання документів, що підтверджують розлучення і т.д.

Залежно від конкретної ситуації, можливо «отримати розлучення» як за допомогою РАГСу так і за допомогою суду.

Також, важливим моментом є випадок коли розлучення тимчасово неможливий. До таких випадків можна віднести ситуацію якщо дружина вагітна або ж спільному дитині не виповнився 1 рік.

При цьому, на законодавчому рівні закріплено виключення з правил і до них ставитися випадки, коли один із подружжя вчинив правопорушення щодо дитини або ж дружини / чоловіка, за яке передбачена кримінальна відповідальність, або якщо батьківство дитини, яку пара вважала спільним, територіальні претензії іншою особою .

Якщо ж Ви вирішили, що подальше проживання однією сім'єю неможливо і зважилися оформити розлучення, то слід розглянути варіанти, які передбачені Законом.

По-перше: Законодавством передбачено такий вид розірвання шлюбу який здійснюється за допомогою органів реєстрації актів цивільного стану.

Дана процедура підходить парам, у яких немає дітей і дружина при цьому не вагітна. Для це треба звернутися в ЗАГС за місцем прописки будь-якого з подружжя зі свідоцтвом про шлюб і паспортами. Співробітником ЗАГСу Вам буде надано заяву, яке заповнюється подружжям, щоб підтвердити серйозність намір розлучитися.

Після цього, через 1 місяць, шлюб може бути розірваний. Такий термін, передбачений Сімейним Кодексом так як вважається, що він є необхідним, щоб дати можливість парам прийняти вірне рішення чи простіше кажучи термін на примирення.

Після подачі заяви, через місяць, Вам буде в необхідно з'явитися в ЗАГС, щоб отримати документ підтверджує розлучення. За вартістю, розлучення через ЗАГС, згідно з Декретом Кабміну "Про державне мито" складе 8 гривень і 50 копійок. До цього слід також додати складання заяви інспектором РАГСу, яка може становити від 22 до 24 гривень, ціна варіюється в залежності від РАГСу. Реквізити на оплату держ. мита Вам надасть співробітник РАГСу.

По-друге: Законодавством передбачено розірвання шлюбу через суд. Такий спосіб, підходить парам, у яких є діти, або якщо бажання розлучитися присутній лише у одного з подружжя, або обидва випадки належать до Вашої життєвої ситуації відразу. В такому випадку, той з подружжя, який вирішив, що подальше спільне життя не можлива змушений буде звернутися до суду, щоб в судовому порядку вирішити даний спір.

Розгляд Вашої спору судом, може зайняти від одного до кілька місяців. Так як, за клопотанням однієї зі сторін, суд може дати рядків для примирення сторін який може становити до 6 місяців.

Таким чином, при наявності грамотної правової допомоги адвоката з розлучень можливо змінити тривалість розгляду позову в суді, простіше кажучи, затягнути або прискорити процес розлучення.

Судовий збір, який необхідно сплатити при зверненні з позовом до суду, становить 840 грн. 80 коп.

Якщо вказана вище ситуація ставитися до Вашої, тоді Вам знадобитися: позов про розлучення в двох примірниках; оригінал квитанції про оплату суд.сбора - для суду; свідоцтво про шлюб - обов'язково оригінал; копія паспорта та коду Ваш і при наявності другої сторони.

Якщо ж у пари є спільні діти, то в такому випадку є кілька нюансів які слідують взяти до уваги, а саме - в заяві, яку Ви зверніть до суду, йдуть відразу вказати з ким із батьків будуть жити спільні діти.

Або ж можливо, в місці з позовом до суду приєднати договір, де буде позначено місце проживання дітей після розлучення. Крім цього, в ньому можна вказати батьківські права і обов'язки по догляду, виховання та навчання дітей. Такий договір підлягає обов'язковому посвідченню нотаріусом.

Часто буває, що батьки не можуть домовитися між собою про те, де і з ким житимуть діти після їхнього розлучення.

В даному випадку, з метою врегулювання спору батьків дитини, нам знову приходить на допомогу суд.

Це означає, що батько має право звернутися до суду з позовом для визначення місця проживання дитини.

Однак при цьому варто пам'ятати, що батьки рівні своїх правах і обов'язках щодо своєї дитини. Не проживання подружжя разом однією сім'єю, не впливає на обсяг цих прав і не звільняє від обов'язків, які покладені Законом.

Дорослі, у яких є діти повинні в рівній мірі приділяти увагу вихованню та розвитку спільних дітей. Вони спільно відповідають за надання належної освіти, морального і емоційного стану свого чада. Також не слід забувати, що ми дорослі, зобов'язані діяти виключно в інтересах наших дітей і враховувати їхню думку.

При прийнятті рішення, суд виходить виключно з інтересів дитини дотримуючись його права. У рішенні, суд зобов'язаний обгрунтовано аргументувати вибір місця проживання дитини з урахуванням відносин дитини і батьків, способу його життя, і найбільш сприятливих умов для розвитку дитини в цілому.

Також, необхідно врахувати, що обов'язковим, при зверненні з позовом до суду, є залучення органу опіки та піклування, в якості третьої сторони.

Орган опіки залучається до суду, для дотримання балансу інтересів неповнолітнього. Також, орган опіки проводить обстеження житлових умов проживання дитини, з подальшим винесенням висновку, який лягати в матеріали справи в суді.

Такий Висновок носить рекомендаційний характер, тесть суд може як прийняти до уваги, так і проігнорувати висновок органу опіки при винесенні судового рішення.

Звернення до суду з позовом про встановлення місця проживання дитини є трудомістким процесом, оскільки разом з позовом необхідно подати пакет документів, які будуть служити доказовою базою.

Також, в позові необхідно чітко наводити аргументи, які б допомогли суду прийняти позитивне рішення в Ваших інтересах.

Законодавець не передбачив точного переліку документів, необхідних для формування позову. Їх стандартний набір складається з свідоцтва про народження дитини; довідки про доходи; рішення суду про розлучення; довідки з садка або школи; інформації з мед.учережденій про стан здоров'я дитини; Акта обстеження житлових умов складений органами опіки та звичайно ж квитанція про оплату суд. збору.

Однак, слід врахувати, що другий з батьків, не в чию користь буде прийнято судом рішення, може ухилятися від обов'язків по утриманню дитини або дітей.

Судовий збір, при подачі позову з даними предметом спору, становить 840 грн.80 коп., Такий платіж в казначейство є обов'язковим. Також слід врахувати, що розлучення, може бути підставою для зміни прізвища. Однак така зміна здійснюється виключно за бажанням сторін.

рекомендую до прочитання
Правові механізми захисту прав кредитозаемщиков (боржників)

Багато хто погодиться, що в умовах політичної нестабільності, економічної кризи повертати кредитну заборгованість…

Блокування податкових накладних

Всі суб'єкти господарювання, що працюють на додану вартість, рано чи пізно зустрічаються з такою річчю…

Договір на створення сайту

Сьогодні майже кожен успішний бізнесмен чи компанія, яка займає перші місця на ринку має свій сайт в…

Як перевірити себе на штрафи?

В Україні система штрафів за порушення правил дорожнього руху одна з найдешевших в світі. Виставляти…